Arrihet marrëveshja mes palëve, Mbappe pajtohet me kushtet e Realit – paga e tij vjetore do të jetë marramendëse

Kylian Mbappe është i destinuar të transferohet te gjiganti spanjoll Real Madrid.

Gjiganti spanjoll ka arritur marrëveshje personale me sulmuesin francez për t’iu bashkuar atyre në verë si transferim i lirë.

Mbappe është futur në vitin e fundit të kontratës me PSG dhe nuk ka pranuar rinovimin pasi ëndrra e tij e madhe është të luaj për Los Blancos.

23-vjeçari është pajtuar me Realin për një pagë e cila kap vlerën e 50 milionë eurove në sezon.

Reprezentuesi francez i ka bërë të qartë Parisit se do të largohet dhe paga e tij javore do të jetë prej një milionë eurove.

Gjithsesi klubi madrilen pritet që të dalë me njoftim zyrtar për afrimin e Mbappes gjatë ditëve të ardhshme.

Zyrtare: Nuk ndalet Vëllaznimi, transferon ish-futbollistin e Gjilanit

Përfundon Punëtoria për Implementimin e Sportit të Unifikuar