Arreshtohet ish futbollisti i kombëtares U-19, Guido Tepshi

Arrestohen 6 qytetar nga Sektori për narkotikët në Drejtorinë e Policisë Qarkut Durrës,në bashkëpunim me Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë Tiranë dhe Zyrën e Interpol është finalizuar me sukses operacioni ‘Ricarica’.

Në sajë të këtij operacioni kanë përfunduar në pranga 6 persona, të cilët akuzohen për veprat penale “Krijimi i organizatave kriminal” dhe “Trafikimi i lëndëve narkotike”, shkruan golalb.com.

Në mesin e të arrestuarve është edhe futbollisti Guido Tepshi, i cili aktivizohet me Kastriotin e Krujës. Tepshi ka qenë edhe lojtar i Kamzës në Kategorinë e Parë, por është aktivizuar edhe me ekipin e moshave të kombëtares U-19, transmeton Gazetaolle.com.

tepshi