Aro Muric debuton me Adanan, ja si vlerësohet ndaj Fenerbahces

Arijanet Muric ka bërë debutimin e tij në Superligën e Turqisë.

Portieri i Përfaqësueses së Kosovës ditë më parë ka kompletuar huazimin tek skuadra turke.

E nuk ka vonuar shumë ka ardhur edhe debutimi i tij me Adana në ndeshjen e parë në Superligë.

Reprezentuesi kosovar ka qenë titullar në takim ndaj Fenerbahces, ku skuadra e tij pësoi humbje 0-1.

Ishte mesfushori turko-gjerman, Mesut Ozil që realizoi golin e vetëm në këtë takim.

Sa i përket Muric, paraqitja e tij është vlerësuar lartë nga mediat në Turqi, pasi ylli i Kosovës bëri disa pritje fantastike në këtë takim.

Gardiani kosovar ka qenë ndër më të vlerësuarit nga skuadra e tij së bashku me dy mbrojtvsit Svensson dhe Rassoul duke marrë notën 6.9. /Gazeta Olle/

Vëllaznimi merr në huazim dy lojtarë nga Prishtina

Kapitulli Shpëtim Duro mbyllet, Laçi në kërkim të trajnerit të ri