Armend Dallku i bënë dhuratë portierit të Superligës

Armend Dallku nuk harron bashkëvendasit e tij. Mbrojtësi  Vorskla Poltavës, dhe shumë vjet në Kombtaren shqiptare, i ka dhuruar një palë doreza portierit të Kosovës së Vushtrrisë, Petrit Tahiri.

Ka qenë ky i fundit që ka falënderuar Armendin. “FALEMINDERIT Armend Dallku për këtë dhuratë speciale”, ka shkruar Tahiri në ‘Facebook’.

Tahiri u shpall portieri më i mirë për vitin e kaluar nga 12 trajnerët e Superligës.

tahiri