Armando Broja i pandalshëm, i shënon gol edhe Tottenhamit (VIDEO)

Armando Broja ka vazhduar shkëlqimin në elitën e futbollit anglez Premier League.

Sulmuesi shqiptar ka arritur të gjej golin e gjashtë në kampionatin anglez, ku i ka shënuar Tottenhamit në Londër.

Broja gjeti golin në minutën e 23-të, pas një asistimi fantastik nga Perraud.

Sulmuesi shqiptar u gjend mjaftë mirë në zonë dhe me një goditje të saktë mposhti portierin Hugo Lloris.

Për Brojën ky ishte goli i gjashtë në kampionat.

Aktualisht po zhvillohet minuta e 40-të e ndeshjes dhe rezultati momental është 1-1.

/Gazeta Olle/

 

Kumbulla flet për momentin që po kalon Roma

Llapit i largohet një nga talentët premtues, para fillimit të edicionit pranëveror