Arijon Ibrahimovic humb durimin, përplasë kundërshtarin për toke dhe ndëshkohet me karton të kuq (Video)

Arijon Ibrahimovic ka marrë karton të kuq në derbin e ligës rajonale mes Bayern Munich II dhe Unterhaching 2-1.

Sulmuesi me prejardhje nga Kosova po luan me ekipin e dytë të Bayernit, edhe pse në disa ndeshje është grumbulluar edhe nga ekipi i parë.

17-vjeçari megjithatë ka humbur durimin, teksa ka marrë një karton të kuq direkt.

Ishte minuta e 87-të e ndeshjes, kur Stiefler i mysafirëve bëri një ndërhyrje të ashpër ndaj Hyun-ju Lee derisa Ibrahimovic e përplasi kundërshtarin për toke.

Kjo bëri që gjyqtari kryesor i ndeshjes ta ndëshkoj direkt me karton të kuq talentin nga Kosova.

Ibrahimovic këtë edicion ka luajtur për juniorët e Bayernit, ekipin e dytë dhe ekipin e parë duke bërë debutimin në Bundesliga në sfidën ndaj Bochum.

Ylli nga Kosova konsiderohet si një nga talentet më të mëdhenj në Gjermani dhe ai ka një tretman special nga Bayerni.

Reprezentuesi i Gjermanisë U18 ka luajtur në 18 ndeshje në të gjitha garat për juniorët, ekipin e dytë dhe ekipin e parë të Bayernit, ku ka realizuar 15 gola e ka asistuar në shtatë të tjerë.

Ferizaj dhe Drita kërkojnë vetëm fitoren, formacionet zyrtare

Superliga e Kosovës LIVE: Ferizaj – Drita dhe Malisheva – Drenica