Argjentina shkatërron Paraguajin (VIDEO)

Argjentina ka arritur në finale të Kupës se Amerikës ku do të takohet me Kilin.

Argjentina shnëoi fitore të thellë në gjysmëfinale duke  e mposhtur Paraguajin me rezultat 6:1.

Lionel Messi edhe pse nuk shënoi ishte ideator i kësaj fitoreje me katër asistime për golë, ndërsa edhe në dy golat e tjer kishte gishtë.

Golat për Argjentinën i shënuan Rojo, Pastore, Di Maria dy herë, Aguero dhe Higuain.