Argjentina – Kolumbia apo Messi – Rodriguez?

Adhurues të futbollit, dhe sidomos të Lionel Messit, për disa minuta do të mund të shihni superndeshjen, Argjentina – Kolumbia, që zhvillohet në kuadër të çerekfinales së Kupës së Amerikës.

Takimi fillon në ora 01:30.

Ndryshe, kjo sfidë llogaritet si dueli mes Lionel Messit dhe James Rodriguezit të Kolumbisë, i cili luan me Real Madridin.

Fituesi pret në gjysmëfinale Brazilin ose Paraguajin.