Argjentina – Kili, formacionet zyrtare

Argjentina dhe Kili do të përballen nga ora 22:00 në finalen e Kupës së Amerikës, që po zhvillohet në Kili.

Të dy trajnerët kanë zbuluar formacionet zyrtare:

 

Argjentina: Romero; Zabaleta, Demichelis, Otamendi, Rojo; Biglia, Mascherano, Pastore; Messi, Agüero, Di María.

Kili: Bravo, Isla, Medel, Silva, Beausejour, Aranguiz, Diaz, Vidal, Valdivia, Sanchez, Vargas.