Ardon Jashari lidhet me një transferim të mundshëm te tri klubet e njohura evropiane

Kapiteni i Luzernit, 21-vjeçari shqiptar Ardon Jashari ka përfunduar në radarin e tri klubeve të njohura evropiane dhe po sërish është përballë një lëvizjeje jashtë vendit.

Me afrimin e afatit kalimtar dimëror, i cili zgjat nga 1 janari deri më 1 shkurt në top 5 ligat, nisin spekulimet për një lëvizje jashtë vendit të reprezentuesit zviceran, Ardon Jashari.

Sipas mediave zvicerane, mesfushori 21-vjeçar thuhet se është në radarin e tri klubeve të njohura si West Ham United, Villarreal dhe Freiburg.

Të tre klubet nuk janë në krye të ligave të tyre, por kanë qenë ekipe të respektuara dhe të qëndrueshme në Ligën Premier, La Liga dhe Bundesliga prej vitesh.

Një transferim në këto klube do të kishte padyshim kuptim për kapitenin e ri të FC Luzern.

Në klubin e tij zviceran ata do të ishin përgatitur për ta lënë lojtarin kryesor të transferohej në një klub të huaj gjatë verës. Megjithatë, nuk pati asnjë ndryshim.

Nga njëra anë, Jashari duhet të ndiejë besimin e punëdhënësit të tij të ardhshëm në mënyrë që të luajë më shpesh.

Nga ana tjetër, klubet duhet të përgatiten të paguajnë tarifën e transferimit të kërkuar nga Luzerni, e cila duke përfshirë bonuset sillet midis 6 dhe 8 milionë eurosh.

Qëndrim Zyba drejt transferimit në Superligën e Kroacisë

Ramadani flet para duelit me Ballkanin: Nuk e kemi ngritur flamurin e bardhë, duam fitore