Ardian Ismajli: Është nder i madh të stërvitesh nga një kampion si Thiago Motta

Thiago Motta mori këtë verë drejtimin e Spezias, duke regjistruar fillimin e një aventure të re si trajner.

Ai ka nën urdhra edhe Ardian Ismajlin, mbrojtësin e kombëtares sonë. Ismajli ka folur për ish-mesfushorin dhe ka vetëm fjalë të mira për trajnerin e ri.

“Është nder i madh të stërvitesh nga një kampion si Thiago Motta, si fëmijë gjithmonë i shikoja ndeshjet e tij në televizor me fanellën e Interit dhe PSG-së”.

“Ne do të mësojmë shumë nga përvoja e tij e madhe si futbollist”.

Ardian Ismajli - Player profile 21/22 | Transfermarkt

“Deri më tani të gjithë po bëjnë një punë e shkëlqyer dhe ne po e kuptojmë mënyrën e tij të të luajturit, por ende duhet të përmirësohemi shumë”, tha Ismajli.

Rey Manaj flet pas tre golave të shënuara me fanellën e Barcelonën nën drejtimin e Ronald Koeman

Shtatë skuadra shqiptare në fushë në Ligën e Konferencës, spikat ndeshja Basel – Partizani