Arbëria asesi të këndellet, mposhtet me rezultat të thellë nga skuadra e Ligës së Dytë

Ndonëse ishin të suksesshëm gjatë stinorit vjeshtor në Ligën e Parë, Arbëria u përball me probleme të shumta në muajt e fundit.

Nga dobrajasit u larguan kryesia e klubit, stafi teknik dhe futbollistët kryesor të ekipit, shkruan Gazeta Olle.

Sot, kuqezinjtë kanë zhvilluar një ndeshje kontrolluese ndaj skuadrës nga Liga e Dytë, Vjosa.

Skuadra nga Shtimja ishte e pamëshirshme ndaj Arbërisë të cilën e mposhti me rezultat të thellë, 5-1.

Golat për bardhekaltrit u realizuan nga Muhamet Krasniqi, Ilir Pollomi, Albijon Shurdhiqi, Ardit Gashidhe Çlirim Ramadani.

/Gazeta Olle/

Ka përfunduar me këtë rezultat miqësorja Besa – Trepça ’89

Ministri i Sportit takohet me Lorik Canën, diskutuan për masivizimin e sportit në vend