Arbër Zeneli transferohet në Turqi te Adana Demirspor

Anësori sulmuesi Arbër Zeneli sot është prezantuar te Adana Demirspor në Superligën e Turqisë.

Lojtari largohet nga Remis, klub që kishte arritur në sezonin 2019/2020, ku zhvilloi 84 ndeshje.

Me klubin francez ai 9 golave ​​dhe dhuroi 16 asistimeve në të gjitha garat.

Lojtar i Kosovës ka nënshkruar për tri vite me klubin turk ku është prezantuar sot.

Zeneli ka bërë karrierë te Elfsborg në Suedi dhe Heerenveen në Holandë.

Ai është ftuar nga Primoz Gliha për ndeshjet e muajit shtator ndaj Zvicrës dhe Rumanisë.

Malisheva pa problem ndaj Feronikelit ’74, Liria merr fitore e parë në Superligë

Bellingham sërish hero, Reali mposht Getafen në shtesë