Arbër Zeneli i bën pritje vëllazërore Valon Berishës në Reims

Dyshja fantastike e Kosovës, Valon Berisha dhe Arbër Zeneli në edicionin e ri do të luajnë nën të njëjtin fanellë.

Skuadra franceze, Reims pasi edicionin e kaluar nënshkroi kontratë me yllin e Kosovës, Arbër Zeneli këtë afat kalimtar ka angazhuar ne tjetër yll të Kosovës, Valon Berishën.

Berisha i cili stinorin e kaluar ishte huazuar nga Lazio te Fortuna Dusseldorf ka nënshkruar kontratë me skuadrën franceze me synime të gjejë sa më shumë hapësira dhe ta kthej formën e mirë që kishte te Salsburgu në Austri.

Dy yjet e Kosovës sot kanë drekuar bashkë, derisa ka qenë Zeneli ai që i ka uruar mirëseardhje te Reims, Valon Berishës.

“Mirëserdhe te Reims, vëlla”, ka shkruar Zeneli në Instragram ku shihet se bashku me Valon Berishën.

View this post on Instagram

Welcome to Reims brother❤️

A post shared by Footballer ArberZ⚽️ (@azeneli10) on