Arbër Hoxha nuk ka të ndalur në futbollin kroat, shënon golin e radhës (VIDEO)

Arbër Hoxha vazhdon me shkëlqimin e tij në futbollin kroat. 

Futbollisti kosovar ka shënuar gol të bukur me kokë ndaj Hajdusk Splitit, në minutën e 49-të të ndeshjes, shkruan Gazeta Olle.

Slaven Belupo ishte në disavantazh prej dy golave, por arriti ta barazojë në 2-2.

Tashmë kanë mbetur edhe 15 minuta deri në përfundim të ndeshjes, e vlefshme për xhiron e 17-të në Superligën e Kroacisë. /Gazeta Olle/ 

Fantastik Milot Rashica, goditja e tij u devijua dhe përfundoi në rrjetë (VIDEO)

Mbrojtësi i ri i Kosovës, Valon Zumberi debuton me Hamburgun në Bundesliga 2