Anulohet “Vallëzimi i fundit” për Messin dhe Ronaldon

Të martën u njoftua se Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo do të përballeshin me njëri-tjetrin për herë të fundit para përfundimit të karrierës së tyre, por klubi aktual i argjentinasit e ka lënë pauzë në këtë ide.

Me 36-vjeçarin dhe portugezin që konkurrojnë në kontinente të ndryshme, dhe asnjë turne ndërkombëtar në të cilin ata mund të përkojnë për të paktën dy vite të tjera, shanset që ata të luajnë ndonjëherë një ndeshje konkurruese kundër njëri-tjetrit janë të vogla, përveç nëse dikush nga ta ndryshon kampionat.

Megjithatë të martën u njoftua se Inter Miami do të përballet me Al Nassr në shkurt në Kupën e Sezonit të Riadit, një turne parasezonal, ku do të përfshihen të dyja skuadrat. U quajt “Vallëzimi i fundit”.

Megjithatë, Inter Miami ka lëshuar një deklaratë, siç raporton Relevo, duke thënë se nuk kanë rënë dakord për një gjë të tillë.

“Sot u lëshua një njoftim ku thuhej se Inter Miami CF është planifikuar të luajë në Kupën e Sezonit të Riadit. Kjo është e pasaktë. Deklarata përfshinte deklarata që i atribuohen pronarit të ekipit, Jorge Mas. Por, ai nuk ka bërë asnjë koment, as publikisht, as privatisht, në lidhje me turneun parasezonal”, thuhet në reagimin e tyre.

Ndërsa nuk mund të përjashtohet që Inter Miami të pranojë një miqësore që pa dyshim do të jetë po aq fitimprurëse sa çdo tjetër në lojë, duket se kjo ide do të duhet të anulohet edhe për një kohë. Ekziston një shans që dyshja të mund të takohen nëse Al Nassr dhe Inter Miami të dy arrijnë në Kupën e Botës për Klube, por sigurisht nga perspektiva e SHBA-së, kjo duket disi larg për momentin. /Gazeta Olle/

FFK njofton se marrëveshja me Primoz Glihan ka përfunduar, falënderon sllovenin për kontributin e dhënë

Ballist Morina u bëhet makth serbëve, ka një mesazh para Euro 2024