Anulohet përfundimisht ndeshja mes Manchester United dhe Liverpoolit

Shkaku i protestave të tifozëve që kërkonin largimin e familjes Gazler, fillimisht ndeshja u shty, përcjellë lajmi.net.

Ndërsa, tani, United përmes një komunikate zyrtare konfirmoi që ndeshja është suspenduar.

“Duke ndjekur diskutimin me policisë, Premierligës dhe klubeve, ndeshja kundër Liverpoolit është shtyrë për arsye sigurie duke konsideruar protestat”, shkruhet në komunikatë.

Ndërkohë, vendimi se kur do zhvillohet derbi i rivalëve të urryer do vendoset nga Premierliga.