Anulohet miqësorja mes Dritës dhe skuadrës ruse, kjo është arsyeja

Takimi i paraparë të luhej sot mes Dritës dhe Nizhny-t është anuluar.

Gjilanasit janë dakorduar me skuadrën ruse për të mos e zhvilluar fare duelin, shkruan Gazeta Olle.

Kushtet e rënda atmosferike janë edhe arsyeja se pse kjo ndeshje nuk do të luhet.

Në Antalya gjatë ditës së sotme kishte shumë rreshje shiu dhe erëra të forta.

Lajmin e kanë publikuar vetë Drita FC në faqen e tyre zyrtare.

Takimi pritet të luhet nesër, në po të njejtin orar./GazetaOlle/