Ankohet motra e Ronaldos për golin e anuluar ndaj Udineses

Motra e Cristiano Ronaldos është ankuar për golin e refuzuar të vëllait të tij në Udinese kundër Juventus duke thënë: ‘Grabitja fillon’.

Ronaldo hyri nga stoli në pjesën e dytë të dielën kundër Udinese dhe shënoi golin ‘e fitores’ i cili u anulua për pozitë jashtë loje pas shikimit të VAR, përcjell GazetaBlic Sport.

Ishte pozicion i dyshimtë pasi Ronaldo ishte vetëm pak milimetra më përpara se mbrojtësi kundërshtar.

Sidoqoftë, përkundër kësaj, një nga motrat e sulmuesit portugez, Elma, u ankua për vendimin e gjyqtarit.

Ajo postoi një fotografi të situatës duke shkruar: ‘Po të kishe shpatullën time, do të ishe brenda dhe shtoi’ Grabitja fillon. ‘

Ndeshja mes Udinese dhe Juventus u mbyllë me barazim me rezultat 2-2.

U kritikuan shumë kabinat e VAR-it, Agim Ademi thotë se do të ndryshojnë krejtësisht ato dhe tifozët mund t’i shohin rastet diskutabile

Momenti kur pjesëtari i stafit të Marseille godet tifozin me grusht (Video)