Anglia zbardh listën, ftohet sulmuesi më në formë

Anglia ka zbardhur listën për ndeshjet me Lituaninë dhe Italinë, që luhen në fund të këtij muaji. Përzgjedhësi Roy Hodgson ka ftuar për herë të pare Harry Kanen e Tottenhamit, sulmues ky që po përjeton formë të mirë.

Ai do t’i prijë sulmit me Wayne Rooneyn, Daniel Sturridge, dhe Danny Welbeckun.

 

Lista

 

Portierë: Fraser Forster (Southampton), Joe Hart (Man City)

 

Mbrojtës: Leighton Baines (Everton), Gary Cahill (Chelsea), Nathaniel Clyne (Southampton), Kieran Gibbs (Arsenal), Phil Jagielka (Everton), Phil Jones (Man United), Luke Shaë (Manchester United), Chris Smalling (Man United), Kyle Walker (Tottenham)

 

Mesfushorë: Ross Barkley (Everton), Michael Carrick (Man United), Fabian Delph (Aston Villa), Jordan Henderson (Liverpool), Adam Lallana (Liverpool), James Milner (Man City), Raheem Sterling (Liverpool), Andros Townsend (Tottenham), Theo Walcott (Arsenal)

 

Sulmues: Harry Kane (Tottenham), Wayne Rooney (Man United), Daniel Sturridge (Liverpool), Danny Welbeck (Arsenal)