Angli U21 – Kosovë U21, publikohen formacionet zyrtare

“Dardanët” e rinj sonte përballen me Anglinë U21 në kuadër të kampanjës eliminatore për “Euro 2023” për 21-vjeçarët.

Kosova deri më tani ka zhvilluar një ndeshje, duke fituar nga Androrra 2-0.

Përzgjedhësi Michael Nees, për këtë ndeshje ka vendosur të luajë me formacionin 3-5-2.

Në këtë ndeshje në sulm do të luajnë Valmir Veliu dhe Mark Marleku.

Formacionet zyrtare:

Anglia U21: Bursik; Aarons, Guehi, Harëood-Bellis, Thomas; Skipp, Garner, Gallagher; Palmer, Breëster, Madueke.

Kosova U21: Besson; Kurtulus, Zumberi, Hoti; Krasniqi, Pajaziti, Lushtaku, Hoti, Hoxha; Marleku, Veliu.

Luis Enrique: Kemi ardhur të luajmë futboll dhe nuk merremi me politikë, Kosova meriton më shumë pikë se sa ka aktualisht

Dardanët e presin me entuziazëm përballjen me Spanjën