Angli – Slloveni, ndeshjen e nisin këta futbollistë

Anglia dhe Sllovenia do të përballen në ndeshjen e nëntë të Grupit F.

Kjo ndeshje është e rëndësishme për të dyja skuadrat, pasi anglezët me fitore sigurojnë pozitën e parë ndërsa Sllovenia mbetet në garë për pozitën e dytë.

Ndeshja e parë mes këtyre dy skuadrave në Slloveni përfundoi me fitues 0-0.

Formacionet zyrtare

Anglia: Hart, Walker, Bertrand, Dier, Cahill, Stones, Sterling, Henderson, Kane, Rashford, Oxlade Chamberlain.

Sllovenia: Pas pak…