Anglezët qeshin me formacionin që zgjodhi Adnan Januzaj (FOTO)

Talenti me prejardhje nga Kosova i Mancheser United, Adnan Januzaj, për faqen zyrtare të klubit, ka zgjedhur top formacionin me pesë lojtarë, duke pasur të drejtë të zgjedhë lojtarë vetëm të Unitedit.

Në këtë formacion Januzaj ka futur edhe vetën e tij, ndërsa si Mata, Rooney, Van Persie dhe Di Maria, kanë zënë vend në formacionin e talentit nga Istogu.

Mediat në Angli kanë qeshur me këtë përzgjedhje të Januzajt, duke e kritikuar për fazën defensive.

Mirror duke përshkruar formacionin e zgjedhur nga Januazaj, e quan gabim flagrant repartin defensivë, ku nuk ka zgjedhur asnjë lojtarë me tipare mbrojtëse./Indeksonline/

januzaj2