Anëtari i Bordit Ekzekutiv të FHK-së, del pozitiv me Covid 19

Anëtari i Bordit Ekzekutiv të Federatës së Hendbollit të Kosovës, Lulëzim Abazi, ka dalë pozitiv me Covid 19.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë Abazi, shkruan Gazeta Olle.

Ai është edhe asambleist i Komunës së Ferizajt.

Njoftimi i plotë i Abazit

Pershendetje per te gjithe !

Desha te ju njoftoj qe pasiqe kisha disa simptoma te gripit , me daten 28.06.2020 jam testuar per virusin Covid19 ???? , dhe kam rezultuar pozitiv .

Tashme disa dite jam me simptoma te gripit dhe simptomat kane filluar te lehtesohen .

Ju apeloj te gjitheve qe te respektoni masat dhe rregullat e percaktuara nga IKSHPK-ja , per arsye se ky virus nuk duhet te shperfillet !

Me respekt
Lulzim Abazi
Asambleist i K.K. Ferizaj
Lulzim Abazi