Anelka, lojtar dhe trajner te Mumbai

Ish-futbollisti  i shumë skuadrave të njohura evropiane, Nicolas Anelka, është bërë edhe zyrtarisht pjesë e skuadrës së Mumbai Cityt.

E veçanta e zyrtarizimit të tij si pjesë e Mumbait është se ai do të jetë edhe futbollist edhe trajner.

Detajet e marrëveshjes nuk janë zbuluar ende, por do të jetë interesant të shihet nëse Anelka do ta largojë veten nga loja ndonjëherë. /Olle

anellk