Ancelotti me probleme të mëdha, ka shumë mungesa për ndeshjen me Valencian

Carlo Ancelotti ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjen kundër Valencias që zhvillohet të dielën.

Në listë shihet mungesa e gjashtë lojtarëve si: Toni Kroos, Ferland Mendy, Marcelo, Gareth Bale, Dani Ceballos dhe Mariano Diaz.

Dy të parët kanë stërvitur sot, por të diferencuar nga pjesa tjetër e skuadrës, ndërsa katër futbollistët e tjerë punuan brenda objekteve të klubit.

Lista e Madridit përbëhet nga futbollistët e mëposhtëm:

Portierët : Courtois, Lunin dhe Toni Fuidias.

Mbrojtësit : Carvajal, E. Militão, Alaba, Vallejo, Nacho dhe Miguel.

Mesfushorët : Modric, Casemiro, Valverde, Lucas V., Isco, Camavinga dhe Blanco.

Sulmues : Hazard, Benzema, Asensio, Jovic, Vini Jr., dhe Rodrygo.

Reagojnë Xhebrailat pasi u larguan nga stadiumi duke kërkuar falje, por janë edhe të indinjuar me largimin

Presidenti i Llapit vjen me një reagim pas formës së dobët të skuadrës së tij: Rrini të qetë, edhe vitin e kaluar na kritikuan, por i fituam dy trofe