Ancelotti: Jemi të motivuar për ndeshjen ndaj Manchester Cityt, kërkojmë finalen e madhe

Real Madrid's Italian coach Carlo Ancelotti gives a press conference at the Parc des Princes stadium in Paris on February 24, 2022 on the eve of the UEFA Champions League round of 16 first leg football match between Paris Saint-Germain and Real Madrid. AFP PHOTO / FRANCK FIFE

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti, ka mbajtur një konferencë për shtyp para ndeshjes me Manchester Cityn.

Të dy skuadrat do të përballen nesër në “Santiago Bernabeu”, me ndeshjen e parë që kishe përfunduar me rezulta 4 me 3, shkruan GazetaBlic Sport.

Trajneri italian tha se janë të fokusuar dhe se kërkojnë vetëm kalimin tutje në finalen e madhe.

“Ekipi është i mirë, i motivuar, i fokusuar. Kemi një sfidë të madhe, mundësinë për të luajtur një tjetër finale të Champions League.

E dimë vështirësinë e lojës, por kemi shumë besim. Mundësia është e hapur. Kemi një disavantazh të vogël dhe duam ta rregullojmë nesër”, tha Ancelotti.

Konfirmohen trukimet në futbollin shqiptar, FSHF përjashton tre klube dhe gjyqtarin

Muja: Derbi pa tifozë i mangët, do të luajmë t’i gëzojmë nga larg