Analisti Erdin Hasani para tetë muajsh: “Mirlind Daku është përforcimi më i qëlluar tek Ballkani”

Mirlind Daku është shkëlqimi i Superligës pas gjashtë javësh.

12 gola është bilanci i tij ose ndryshe dy gola për ndeshje është mesatarja e tij.

Sulmuesi i Ballkanit i kthyer në Superligë në afatin kalimtar të verës ishte vlerësuar lart nga Erdin Hashani, trajner dhe analist.

“Daku është përforcimi më i qëlluar i Ballkanit dhe Superligës”, – kishte thënë Hashani në “Sportin Total” në KTV më 2 shkurt 2020, raporton Gazeta Olle.

Ish mbrojtësi i mirënjohur ka publikuar vetë videon e vlerësimit të tij.

VIDEO