Amerika pëson humbje dhe eliminohet nga kampionati botëror

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë eliminuar nga kampionati botëror “Kina2019”.

Është kombëtarja e Francës ajo e cila i ka mposhtur në çerekfinale sot, shkruan Gazeta Olle.

89:79, ishte rezultati final i këtij takimi.

Franca tashmë në gjysmëfinale do të takohet ndaj Argjentinës që dje eliminoi Serbinë./GazetaOlle