Alvin Karaqi nëse e mposhtë këtë garues i siguron Kosovës medalje

22-vjeçari, Alvin Karaqi është duke shijuar momentet më të mira në karrierë. Pas tri fitoreve rresht, ai tani do të luftojë me garuesin nga Azerbajxhani Aykhan Mamayev në gjysmëfinale të garave në karave (kategoria deri 84 kg) të Lojërave Evropiane ‘Baku 2015’.

Dueli zhvillohet në ora 13:26. Kundërshtari i tij doli i dyti në grupin e dytë me dy fitore e një barazim.

Nëse Karaqi shënn fitore sot, atëherë siguron medaljen e argjendtë, dhe do të luftojë në finale për medaljen e artë.

gjysmefinalja