Altin Zeqiri kontribuon me gol në fitoren e thellë të Rizespor

Sulmuesi i Kosovës, Altin Zeqiri, e ka shënuar golin e dytë në Superligën e Turqisë me skuadrën e tij, Rizespor.

Zeqiri të shtunën me Rizesporin mposhtën Kayserisporin me rezultatin 3:0.

23-vjeçari u inkuadrua në minutën e 61-të, ndërsa shënoi gol në minutën e 81-të për 2:0.

Edhe golin e parë në elitën turke, Zeqiri e kishte shënuar kundër Kayserisporit.

Ky ballafaqim i takoi xhiros së 28-të të Superligës turke.

Rizespori i është afruar zonës që dërgon në garat evropiane.

Aktualisht është i gjashti me 39 pikë.

Kayserispori ka 35 pikë në mesin e tabelës.

Përfundojnë ndeshjet në Ligën e Parë, këto janë rezultatet

Atletico Madrid bën kurioz tifozët me këngën e Ledrit dhe Florit