Allegri flet për Monacon

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri e pranon së ndeshja ndaj Monacos do të jetë më e vështirë. Juve e pret Monacon në Torino sonte në orën 20:45.

Trajneri italian thotë se Monaco është skuadër më e vështirë së Borussia Dortmundit, sepse mbrohet më shumë dhe pëson pak gola.

“Do të janë dy ndeshje të vështira. Edhe më të vështira sesa dy përballjet ndaj Dortmundit, pasi është Monaco është skuadër që pëson pak gola. Ndaj Monacos duhet të jemi të kujdesshëm dhe inteligjente për të arritur te rezultati i dëshiruar”, tha Allegri.