Alderweireld pret që Drita të sulmoj më shumë para tifozëve të vet

Nesër (e enjte) zhvillohet ndeshja e kthimit ndërmjet Dritë dhe Royal Antwerp në stadiumin “Fadil Vokrri”. 

Transferimi i ri i belgëve, Toby Alderweireld ka folur para duelit në Prishtinë, shkruan Gazeta Olle.

Qendërmbrojtësi pret që Drita të sulmojë para publikut të vetë.

“Pres qe KF Drita para publikut te vet do të sulmoj më shumë. Në këtë mënyrë automatikisht na krijohen hapësira apo raste”, ka thënë ai.

Kujtojmë se ndeshja e parë e zhvilluar në Antwerp kishte përfunduar pa gola, 0-0. /Gazeta Olle/ 

Ndeshja Drita – Antwerp, fillon shitja e biletave edhe në Prishtinë

Ka përfunduar me këtë rezultat miqësorja Prishtina – Ramiz Sadiku