Albion Rrahmani shënon sërish ndaj Clujit, rikthen epërsinë e Rapidit (Video)

Albion Rrahmani e ka shënuar edhe golin e dytë në ndeshjen që Rapid Bukureshti po e zhvillon ndaj Cluj.

Derisa shënoi në minutën e pestë për 1-0, sulmuesi i Kosovës ka realizuar edhe të dytin.

Ndërsa mysafirët i barazuan shifrat pas vetëm pesë minutash, Rrahmani sërish e ka kaluar në epërsi skuadrën e tij.

Ishte minuta e 51-të e ndeshje, kur sulmuesi ynë realizoi për 2-0, e që është goli i tij i gjashtë deri më tani te Rapidi.

Vlen të ceket se Ermal Krasniqi ende nuk është aktivizuar te Cluji, pasi është në bankinë.

Nga 3-0 në 3-5, fitorja e jashtëzakonshme e Feronikelit ’74 në udhëtim te Liria, Rexhepi dhe Berisha flasin për rikthimin spektakolar në Prizren

Xavi paralajmëron futbollistët e tij: Kujdes nga Vedat Muriqi