Albi Mall Superliga vazhdon me ndeshjet e xhiros së 17-të, vëmendja në derbin e Anamoravës

Albi Mall Superliga e Kosovës do të vazhdoj ditën e sotme me ndeshjet e xhiros së 17-të që janë në program për tu zhvilluar.

Pasi ditën e djeshme u luajtën tre sfida, sot me dy të tjera përfundon kjo xhiro.

Sigurisht që vëmendja e adhuruesve të futbollit kosovar do të jetë në Gjilan, ku zhvillohet derbi i Anamoravës mes Gjilanit dhe Dritës.

Vendasit pas fitores së thellë në udhëtim te Liria kërkojnë të vazhdojnë me këtë ritëm edhe në derbi.

Në anën tjetër Drita pas ndryshimeve që bëri në shtabin teknik duket në formë dhe kërkon tre pikët në mënyrë që t’i ofrohet liderit Ballkanit me pikë.

Edhe ky duel ashtu si ai i pari këtë edicion do të zhvillohet vetëm me praninë e tifozëve vendas në tribunat e stadiumit me bari sintetik në Gjilan.

Ndeshje tjetër interesante pritet të zhvillohet në Drenas, ku Feronikeli ’74 pret Dukagjinin e Klinës.

Të dyja sfidat e ditë së sotme fillojnë nga ora 13:00. /Gazeta Olle/

Bernard Jakaj mposht boksierin boshnjak

Lakers fiton edicionin e parë të Kupës në NBA, LeBron James shpallet MVP