Albert Kastrati: Llapjanët janë me Prishtinën e jo me Patatinën, titullin e festojmë te lokali i tij në kryeqytet

Kryetari i Plisave, Albert Kastrati, iu është përgjigjur akuzave të shumta të trajnerit të Llapit, Tahir Batatinës.

Sipas Kastratit, shumica e llapjanëve duan që titullin ta fitojë Prishtina dhe jo Feronikeli, përcjellë Gazeta Olle.

Ai ia rikujtoi Batatinës se “bukën” e merr nga Prishtina.

Më poshtë statusi i plotë i Kastratit.

“Njerzt e Llapit nuk e kan perkrah fitoren e Feroniklit dje, e kan perkrah nie pjes e vogel qe i ka ble Batatina e qe pjesa ma e madhe e din kef sen , edhe veq po e presin momentin e mi largu edhe kta tifoz po edhe kta Batatinen.

ky Batatina e han buken ne Prishtinë bile ne lagjen ku mas shumti ka Plisa e ka lokalin ne Kodren e Trimave , kshtu qe le te din prej tash, festa te dillen ka me fillu pikrisht prej Kodres te Trimave.

Llapi o me Prishtinen jo me patatetinen”, shkroi Kastrati.

Feronikeli-Prishtina zhvillohet të dielën. /Gazeta Olle/