Albert Bunjaku shpall listën zyrtare, ftohet Avdijaj, mungon Bunjaku

 

Përzgjedhësi i Përfaqësueses “A” të Kosovës z. Albert Bunjaku për media edhe zyrtarisht e bën publike emëroren e futbollistëve, të cilët i ka ftuar për dy ndeshjet miqësore ndërkombëtare: Kosova – Eintracht Frankfurt dhe Kosova- Werder Bremen që luhen më 24 dhe 27 mars.

Në listë është ftuar edhe Donis Avdijaj i Sturm Grazit, si dhe 4-5 lojtar tjerë të rinj, ndërsa mungon Albert Bunjaku (St. Gallen).

 

Lista

 

Portierë: Samir Ujkani (U.S. Palermo), Julian Bibleka (E. Frankurt), Altik Muhaxhiri (Vëllaznimi)

 

Mbrojtës: Ilir Berisha (Gefle), Avni Pepa (Vestman), Loret Sadiku (Mersinspor), Fanol Perdedaj (Energie C), Kristian Nushi (Winterthur), Dren Feka (Hamburg).

 

Mesfushorë: Enis Alushi (St.Pauli), Anel Rashkaj (Sandnes Ulf), Faton Toski (FSV Frankfurt), Besar Halimi (Sttugarter K.), Milot Rashica (Kosova V), Valmir Sulejmani (Union Berlin), Eroll Zejnullahu (Union Berlin), Bersant Celina (Manchester C).

 

Sulmues: Bajram Nebihu (Union Berlin), Erton Fejzullahu (Beijing G.), Donis Avdijaj (Sturm Graz)