Ky është formacioni i vitit 2019 në Superligën e Kosovës

Ka nisur ceremonia e manifestimit tradicional “Laureatët e Vitit”  e cila mbahet nga FFK.

Tashmë janë publikuar edhe futbollistët e formacionit të vitit:

Portier: Visar Bekaj

Mbrojtës: Armend Thaqi, Perparim Islami, Visar Berisha,  Arber Prekazi.

Mesfushor: Arb Manaj, Albert Dabiqaj, Mendurim Hoti.

Sulmues: Kastriot Rexha, Blendi Baftiu dhe Xhevdet Shabani./Gazeta Olle