Aktori Russell Crowe mund të blejë klubin e famshëm në Angli

Fituesi i Oscarit, aktori Russell Crowe ka pyetur tifozët e tij, rreth idesë së blerjes së klubit të Championshipit anglez, Leeds United, shkruan bbc.com.

Klubi në fjalë është e ka pronar Eleonora Sport Limited, por presidenti i saj, Massimo Cellino është pezulluar, dhe ka shituar aksionet e tij.

Crowe, 50 vjeçar, më parë ka qenë pronar i klubit të ragbit, South Sydney Rabbitohs, që garon në Ragbin e Australisë. (Gazeta Olle).