Aktori i njohur e ka luajtur Leicesterin në bastore, ja sa para do t’i fitojë (VIDEO) 0SHPËRNDARJE

Tom Hanks e kishteluajtur me 100 funte Lieicesterin në bastore, për ta fituar titullin e Premierligës, në fillim të sezonit.

Aktori i njohur hollivudian, Tom Hanks, pritet t’i fitojë rreth gjysmë milion funte, nëse Leicesteri e fiton titullin e Premierligës.

Hanks ka zbuluar se e kishte luajtur Leicesterin me 100 funte në fillim të këtij sezoni, për tu bërë kampion në Angli. “Dhelprat” kryesojnë me 76 pikë pas 35 xhirosh, shtatë më shumë se Tottenhami dhe janë vetëm një fitore larg titullit.