Aksidentohet rëndë Edis Kuraja

Edis Kuraja, ish drejtori sportiv mi Sigal Prishtinës, të premten mbrëma teksa po kalonte rrugën, në afërsi të ish-objektit të “Rilindjes”, është goditur nga një makinë, transmeton Klan Kosova.

Kjo i shkaktoi lëndime të rënda trupore ish basketbollistit të disa skuadrave kosovare, përfshirë thyerjen e këmbës e ndrydhje në shpinë dhe legen.

Kuraja, po ashtu ka 28 qepje në pjesën e shpinës. Shërimi nga këto lëndime pritet të zgjatë 6-8 javë.

edisiii