Aksidentohen rëndë futbollistët e Kombëtares greke (FOTO)

Tre futbollistë të Përfaqësueses së Greqisë janë përfshirë në një aksident fatal.

Tre anëtarë të Përfaqësueses së Greqisë nuk kishin aspak fat në rrugën kthyese pas ndeshjes me skuadrën greke.

Greqia barazoi 0:0 me Hungarinë, teksa në mëngjesin e ditës së nesërme, Vangelis Moras, Panagiotis Tachtsidis dhe Giannis Fetfatzidis pësuan aksident të rëndë, shkruan Blick.

Ata ishin duke udhëtuar me një taksi kur u përfshinë në aksident. Shoferi i taksisë ndërroi jetë në vendin e ngjarjes, teksa tre lojtarët shpëtuan pa lëndime të rënda.

greqia greqia2