Kompletohen 8 skuadrat çerek finaliste të Kupës së Kosovës

Tashmë janë kompletuar 8 skuadrat çerek finaliste të Kupës së Kosovës.

Shtatë skuadra nga Superligë dhe një nga Liga e Parë do të jenë në fazën e tretë të Kupës së Kosovës, shkruan Gazeta Olle.

Gjilani, Prishtina, Ballkani, Vushtrria, Drenica, Feronikeli, Liria dhe Dukagjini janë skuadrat që kanë kaluar tutje.

Ndeshjet sot:

Gjilani 6:1 2 Korriku

Arbëria 0:1 Prishtina

Trepça 2:4 Vushtrria

Liria 1:0 Ferizaj

Dje:

Feronikeli 5:0 A&N

Drenica 4:0 Dardana

Vitia 1:2 Dukagjini

Ballkani 3:0 Trepça 89./Gazeta Olle