Akil Gjakova merr fitoren e parë në Grand Prixin e Austrisë

Xhudisti nga Kosova, Akil Gjakova ka kaluar në rrethin e dytë të Grand Prixit që po mbahet në Linz të Austrisë.

Gjakova i ka nisur mirë garat në Austria, duke fituar në raundin e parë në kategorinë deri në 73 kilogramë.

Në këtë raund, Akili e mposhti me ‘ippon’ garuesin nga Kazakistani, Darkhan Koibagar.

Në raundin e dytë, Gjakova do të ndeshet me xhudistin nga Austria, Herbert Wicker.

Përveç Akilit, sot do të garojnë edhe Loriana Kuka dhe Laura Fazliu, ndërsa nesër (e shtunë) do të garoj Shpati Zeka.

Boston Celtics marrin fitoren e dytë ndaj Miami Heat

Berat Gjimshiti beson se do ta arrijnë një vend për Ligën e Kampionëve