“Ajo çfarë bëri Messi është skandaloze”

Xavit i ka mbetur vetëm edhe finalja e Ligës së Kampionëve për të luajtur bashkë me Lionel Messin. Ai thotë se argjentinasi me atë që bëri të shtunën mbrëma, në finalen me Athletic Bilbaon, të fituar 3:1, ishte skandaloze.

“Ajo çfarë bëri Messi ishte skandaloze. Ai shënoi njërin nga golat më të mirë. Ai ishte më i miri në botë dhe në histori. Leo bënë gjëra të unike. I kalon dy ose tre dhe në fund shënonë. Është mbrëslënës”, komentoi Xavi golin e parë të Messit, ndaj Bilbaos.

AI foli edhe për finalen me Juventusin.

“Juve është një ekip i madh. Por, ne jemi shumë të sigurt në arritjen e qëllimit”, shtoi ai. Xavi karrierën do ta vazhdojë në Katar. (Gazeta Olle)