AIK – Shkëndija, formacionet zyrtare

Shkëndija kërkon të vijojë me sukses aventurën europiane teksa tashmë gjendet në turin e tretë të Conference League me tetovarët që sfidojnë në transfertë suedezët e AIK.

Trajneri Artim Shaqiri ka publikuar edhe 11-tëshen titullare duke konfirmuar nga minuta e parë lojtarë si Cake, Ramadani, Dita, Doriev dhe Guri.

Kujtojmë se sfidën mes AIK dhe Shëkndijës së Teotës mund ta ndiqni në SuperSport 2 duke nisur nga ora 19:00.

Shkëndija Tetovë: Zahov, Cake, Bejtullai, Neziri, Murati, Dita, Ramadani, Shala, Hasani, Doriev, Guri
Trajner: Artim Shaqiri

AIK: Nordfeldt, Sichenje, Papagiannopoulos, Bjormstrom, Mendes, Larsson, Abbas Ayari, Hussein, Otieno, Stefanelli, Guidetti
Trajner: Bartosz Grzelak

Haaland thotë se nuk e ka problem adaptimin te City: Luaj për Pep Guardiolën

Kosova U18 luan të premten ndaj Irlandës