Agon Llugiqi largohet nga Arbëria dhe prezantohet tek Onix

Agon Llugiqi është larguar nga Arbëria, por karrierën do ta vazhdoj përsëri në Ligën e Parë.

Pas disa ndeshjeve të mira në Superligën e Kosovës, Llugiqi kishte marrë shumë oferta, kryesisht nga Liga e Parë.

Megjithatë garën për anësorin këmbëshpejtë e ka fituar skuadra e Onixit.

Onix është duke një klub shumë i organizuar dhe po përforcohet ndjeshëm për edicionin e ri në Ligën e Parë.

Llugiqi tanimë është prezantuar tek kjo skuadër ku ka marrë fanellën me numër 11. /Gazeta Olle/

Gjilani shënon fitore minimale në miqësore

Feyenoordi publikon një video fantastike nga udhëtimi në Kosovë, ku në fund u ndalën në barazim nga Drita