Agim Ademi e konfirmon sulmin dhe zbulon se nga kush u sulmua

Sot u raportua për një sulm fizik ndaj presidentit të FFK-së, Agim Ademit.

Ademi tashmë ka dalur me deklaratë zyrtare, ku e ka konfirmuar sulmin fizik ndaj tij, dhe ka informuar se është mirë me shëndet dhe nuk bëhet fjalë për ndonjë lëndim siç është raportuar, shkruan Gazeta Olle.

Kryetari i FFK-së thekson se është sulmuar në mënyrë tinëzare nga persona të maskuar në parkun e Gërmisë, dhe shpreson që shumë shpejt ata që e sulmuan do të dalin para organeve të drejtësisë dhe do të marrin dënimin e merituar.

Deklarata e plotë e Agim Ademit: 

Duke pasur parasysh interesimin e madh të dashamirëve dhe të opinionit publik pas raportimit për sulm fizik ndaj meje, fillimisht dua të ju informoj se jam mirë me shëndet dhe nuk bëhet fjalë për ndonjë lëndim siç është raportuar.

Është e vërtetë që sot rreth orës 8:00 jam sulmuar fizikisht nga persona të maskuar në parkun e Gërmisë, aty ku çdo ditë e praktikoj ecjen dhe vrapimin në natyrë.

Personat në fjalë më sulmuan në mënyrë tinzare, por që fatmirësisht kalova pa lëndime serioze.

Lidhur me këtë rast është informuar edhe Policia e Kosovës, e cila tashmë është duke i kryer hetimet. Shpresoj dhe besoj se shumë shpejt personat e tillë do të dalin para organeve të drejtësisë dhe do të marrin dënimin e merituar.

Përkundër sfidave në punë, por edhe pengesave të këtij lloji, do të vazhdoj me tërë energjinë time t’i shërbej futbollit dhe ngritjes së mëtejme të FFK-së.

Vazhdojmë me krenari e përgjegjësi!

Me respekt,
Agim Ademi, president

/Gazeta Olle/

Ditë fantastike për skuadrat bardhekaltër – Llapi, Drita dhe Prishtina shënojnë fitore

Batatina pas fitores së thellë ndaj Ulpianës: Në pjesën e parë ka përfunduar gjithçka për ne