Adriano vazhdon me skandale, kapet duke vozitur pa leje dhe refuzon të bëjë testin e alkoolit

Ish-lojtari i Interit, Adriano, pati probleme me policinë këtë javë teksa ishte duke vozitur në qytetin e Rio de Zhaneiros në Brazilin e tij të lindjes.

Ish-sulmuesi i njohur brazilian po ngiste pa patentë-shofer dhe gjithashtu refuzoi të bënte një test të alkoolit kur u ndalua nga policët.

Për fat të tij, policët nuk e morën automjetin e tij dhe ai u lejua të priste derisa dikush të vinte për të marrë makinën e tij, por tani po përballet me një gjobë të madhe.

Kjo është përplasja e fundit që ai ka pasur me ligjin, pasi u kap i dehur në një festë të paligjshme gjatë pandemisë, kur gjithçka ishte e ndaluar.

Karriera e Adrianos përfundoi në mënyrë efektive kur babai i tij vdiq, me brazilianin që u prek thellë nga kjo dhe e pranoi veten se iu drejtua alkoolit për të lehtësuar dhimbjen.

“Vetëm unë e di sa shumë kam vuajtur. Vdekja e babait më la një boshllëk të madh, u ndjeva shumë i vetmuar dhe u mbylla kur ai vdiq”, kishte thënë fillimisht Adriano për revistën braziliane R7.

“Ishte më e keqja. Unë isha aq i vetmuar, i trishtuar dhe i dëshpëruar në Itali dhe atëherë fillova të pija”.

“Ndihesha e lumtur vetëm kur pija, që ishte çdo natë. Nuk do të ndaloja së piri dhe më duhej të largohesha nga Interi”, përfundonte braziliani.

Zyrtare: “Bomba” e Ulpianës në merkato, prezantohet sulmuesi që bëri karrierë në Superligën e Turqisë

Ferizaj mposhtet në miqësore nga skuadra bullgare