Ademi takon Capellon, e vlerëson si enciklopedi të futbollit

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Agim Ademi, ka takuar trajnerin e madh italian, Fabio Capellon.

I pari i futbollit tonë, po qëndron në Londër, ku sonte do të jetë i pranishëm në ‘Wembley’ në finalen e madhe të Evropianit, Itali-Angli.

Ademi, i cili ka pasur disa takime të rëndësishme më krerët të federatave të ndryshme përfshirë edhe kreun e UEFA-së, Çeferin, sot ka takuar edhe strategun e njohur italian, Capellon.

“Me strategun e futbollit, Fabio Capello. Karriera e tij si futbollist dhe përvoja e tij menaxheriale në futboll është enciklopedi në veti!”, ka shkruar Ademi në profilin e tij në Facebook.

Zyrtare: Prezantohet futbollisti i ri i Vushtrrisë

Rapa do t’i mungojë gjatë Gjilanit, klubi me mesazh motivues për të